"Park Nadziei"

Po czterech miesiącach, pracy i działań w dniu 21.09.2012 o godz. 13.00 uroczyście otwarto "Park Nadziei" w miejscowości Przybrda gm. Biały Bór.

Działaj Lokalnie ogólnopolski program wspierający i wyzwalający energię lokalnej społeczności w gminie Biały Bór dotarł do portu. Ciężka praca wielu mieszkańców- wolontariuszy nagrodzona została wieloma brawami i uznaniem ze strony władz samorządowych oraz partnerów projektu.

Przypomnijmy - Białoborskie Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi" w maju 2012 roku wygrało tzw. mały grant w programie "Działaj lokalnie 2012"- finansowany przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Organizacje Grantową z Koszalina- Fundację Nauka dla Środowiska. Projekt zakładał, utworzenie miejsca odpoczynku i relaksu dla lokalnej społeczności, a przy okazji wyzwolenie energii w mieszkańcach do wspólnego działania. Po 16-tu tygodniach pracy nad projektem dziś przedstawiamy Państwu nasz końcowy efekt.

Uroczystości otworzyli koordynatorzy Projektu Danuta Zubal oraz Przemysław Kuchenbeker, którzy w kilkunastu zdaniach zdali relację z działań prowadzonych nad projektem, głos zabrała także Pani Sołtys Anna Łajkosz, która podziękowała wszystkim partnerom i sponsorom za wsparcie i pomoc przy projekcie. Bożena Sadlak - Prezes Stowarzyszenia nie ukrywała radości i satysfakcji z rezultatu, tym samym serdecznie dziękowała wszystkim i każdemu z osobna za wielkie zaangażowanie i wielkie serca włożone w ten projekt. Na uroczystości obecni byli partnerzy projektu , Przedstawiciel Fundacji Nauka dla Środowiska - Arkadiusz Borysiewicz oraz Burmistrz Paweł Mikołajewski wraz z Panią Skarbnik Anną Dobrzańską.

"Cieszę się że to za mojej kadencji pracy w Gminie Biały Bór - powstają tak wspaniałe projekty i że dziś mogę tu być i razem z Wami świętować"- powiedział Paweł Mikołajewski, a Arkadiusz Borysiewicz dodał "że po raz kolejny udowodniliście ze warto działać lokalnie, jestem zachwycony końcowym efektem, życzę dalszej i owocnej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Po oficjalnych przemowach nastąpiło uroczyste wręczenie podziękowań oraz pamiątek przez Panią Prezes i Panią Sołtys dla wszystkich partnerów projektu. Symbolicznym przecięciem wstęgi przez Burmistrza i najmłodszego "pracownika " przy projekcie Konrada Łajkosza oficjalnie otwarto "PARK NADZIEI".

Wszytkie działania toczyły się przy wsparciu wspaniałych ludzi i ich firm min: "TERBUD"- Marian Droździel, "durabet" Władysław Durał - Boboliczki, "Eco -Land" Mariusz Wańkowski - Stepień, "TERBAU" -Renata Droździel - Szczecinek, PPHU Zbigniew Michałkiewicz Biały Bór, Szkółka Ogrodnicza Halina Rafał Broda z Parsęcka, oraz Wojciechowi Janickiemu, Marii Poruckiej, Robertowi Łajkoszowi, Annie Nowyj, Franciszkowi Jabłońskiemu, Tomaszowi Pawliczukowi, Annie Winnickiej z Radia Koszalin oraz Państwu Zubal, Łajkosz, Kuchenbeker, oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Sołectwa Przybrda Składamy wielkie i bardzo szczere podziękowania.

"Nadzieja jest najważniejszym towarzyszem życia ciesz się życiem wśród zieleni w naszym Parku Nadziei"Koordynatorzy Danuta Zubal, Przemysław Kuchenbeker

Więcej zdjęć w galerii